Espira Varbak Arcen AS
Org.nr. 890015492 · Aksjeselskap · Avaldsnes
Om selskapet
- Selskap
- Espira Varbak Arcen AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 890015492
- Styreleder
- Trond Jahren (1969)
- Nettside
- espira.no
- Stiftet
- 2006
- Ansatte
- 11
- Bransje
- Førskoleundervisning og drift av barnehager
Ledelse og styre
Regnskap for Espira Varbak Arcen AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 5,8 mill. kr | 5,6 mill. kr | 5,6 mill. kr |
| Sum driftsinntekter | 5,8 mill. kr | 5,6 mill. kr | 5,6 mill. kr |
| Lønnskostnader | 4,8 mill. kr | 4,6 mill. kr | 4,6 mill. kr |
| Sum driftskostnader | 6,5 mill. kr | 5,6 mill. kr | 5,8 mill. kr |
| Driftsresultat | -694 320 kr | 12 028 kr | -155 163 kr |
| Finansinntekter | 19 812 kr | 423 kr | 811 kr |
| Finanskostnader | 21 511 kr | 2 507 kr | 574 kr |
| Netto finans | -1 699 kr | -2 084 kr | 237 kr |
| Resultat før skatt | -696 019 kr | 9 944 kr | -154 927 kr |
| Skattekostnad | -153 124 kr | 2 187 kr | -34 084 kr |
| Årsresultat | -542 895 kr | 7 757 kr | -120 843 kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Goodwill | 0 kr | – | – |
| Sum anleggsmidler | 153 517 kr | 483 774 kr | 500 447 kr |
| Fordringer | 1,2 mill. kr | 1,1 mill. kr | 2,0 mill. kr |
| Bankinnskudd og kontanter | 101 567 kr | 119 104 kr | 100 155 kr |
| Sum omløpsmidler | 1,3 mill. kr | 1,2 mill. kr | 2,1 mill. kr |
| Sum eiendeler | 1,4 mill. kr | 1,7 mill. kr | 2,6 mill. kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 326 465 kr | 163 445 kr | 100 000 kr |
| Opptjent egenkapital | 254 767 kr | 797 662 kr | 789 905 kr |
| Sum egenkapital | 581 232 kr | 961 107 kr | 889 905 kr |
| Langsiktig gjeld | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Kortsiktig gjeld | 827 231 kr | 706 017 kr | 1,7 mill. kr |
| Sum gjeld | 827 231 kr | 706 017 kr | 1,7 mill. kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 1,4 mill. kr | 1,7 mill. kr | 2,6 mill. kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 41 % | 58 % | 34 % |
| Driftsmargin | -11,9 % | 0,2 % | -2,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 1,68 | 1,23 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket).
Kan Espira Varbak Arcen AS gå konkurs?
Noe risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på 5,8 mill. kr, et resultat på -542 895 kr og egenkapital på 581 232 kr (41 % av eiendelene). Selskapet gikk med underskudd siste år, så økonomien er sårbar, men det er ikke uvanlig for en nettbutikk i vekst.
Vanlige spørsmål om Espira Varbak Arcen AS
Hva driver Espira Varbak Arcen AS med?
Espira Varbak Arcen AS er registrert med bransjen «førskoleundervisning og drift av barnehager» i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Espira Varbak Arcen AS?
Styreleder i Espira Varbak Arcen AS er Trond Jahren.
Hva er omsetningen til Espira Varbak Arcen AS?
Espira Varbak Arcen AS hadde en omsetning på 5,8 mill. kr i 2025 og et resultat på -542 895 kr, ifølge Regnskapsregisteret.
Hvor holder Espira Varbak Arcen AS til?
Espira Varbak Arcen AS har forretningsadresse Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes.
Er Espira Varbak Arcen AS konkurs?
Nei. Espira Varbak Arcen AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene og Regnskapsregisteret.