Magma Fashion AS
Org.nr. 925028231 · Aksjeselskap · Tromsø
Nettbutikker Magma Fashion AS driver
Om selskapet
- Selskap
- Magma Fashion AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 925028231
- Daglig leder og styreleder
- Svein-Tore Nyvoll (1984, Tromsø)
- Nettside
- magmafashion.no
- Stiftet
- 2020
- Ansatte
- 10
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Ledelse og styre
Hvem eier Magma Fashion AS?
- Noj Holding AS 39,4 %
- Charlotte Nyvoll 30,3 %
- Svein-Tore Nyvoll 30,3 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister (2025).
Regnskap for Magma Fashion AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 6,4 mill. kr | 4,6 mill. kr | 3,9 mill. kr |
| Sum driftsinntekter | 6,4 mill. kr | 4,6 mill. kr | 3,9 mill. kr |
| Lønnskostnader | 1,3 mill. kr | 763 580 kr | 753 641 kr |
| Sum driftskostnader | 6,5 mill. kr | 4,8 mill. kr | 3,6 mill. kr |
| Driftsresultat | -14 302 kr | -216 923 kr | 255 153 kr |
| Finansinntekter | 20 336 kr | 45 020 kr | – |
| Finanskostnader | 265 309 kr | 155 859 kr | 139 978 kr |
| Netto finans | -244 973 kr | -110 839 kr | -139 978 kr |
| Resultat før skatt | -259 275 kr | -327 762 kr | 115 175 kr |
| Skattekostnad | – | 0 kr | 31 857 kr |
| Årsresultat | -259 275 kr | -327 762 kr | 83 318 kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 471 589 kr | 513 318 kr | 80 832 kr |
| Varelager | 3,4 mill. kr | 2,4 mill. kr | 1,8 mill. kr |
| Fordringer | 89 436 kr | 27 919 kr | 32 540 kr |
| Investeringer | 0 kr | – | – |
| Bankinnskudd og kontanter | 258 549 kr | 131 569 kr | 231 931 kr |
| Sum omløpsmidler | 3,7 mill. kr | 2,6 mill. kr | 2,0 mill. kr |
| Sum eiendeler | 4,2 mill. kr | 3,1 mill. kr | 2,1 mill. kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 800 000 kr | 200 000 kr | 200 000 kr |
| Opptjent egenkapital | -215 314 kr | 43 961 kr | 371 723 kr |
| Sum egenkapital | 584 686 kr | 243 961 kr | 571 723 kr |
| Langsiktig gjeld | 630 000 kr | 300 000 kr | 0 kr |
| Kortsiktig gjeld | 3,0 mill. kr | 2,5 mill. kr | 1,5 mill. kr |
| Sum gjeld | 3,6 mill. kr | 2,8 mill. kr | 1,5 mill. kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 4,2 mill. kr | 3,1 mill. kr | 2,1 mill. kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 14 % | 8 % | 27 % |
| Driftsmargin | -0,2 % | -4,7 % | 6,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,01 | 1,32 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket). Siste årsregnskap er ikke revidert.
Kan Magma Fashion AS gå konkurs?
Høy risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på 6,4 mill. kr, et resultat på -259 275 kr og egenkapital på 584 686 kr (14 % av eiendelene). Selskapet har gått med underskudd 2 av de siste 3 årene og har lite egenkapital å tære på. Omsetningen økte med 39 % fra året før.
Vanlige spørsmål om Magma Fashion AS
Hvilke nettbutikker driver Magma Fashion AS?
Magma Fashion AS driver Magmafashion.
Hva driver Magma Fashion AS med?
Magma Fashion AS er registrert med bransjen «detaljhandel med klær» i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Magma Fashion AS?
De største aksjonærene i Magma Fashion AS er Noj Holding AS (39,4 %), Charlotte Nyvoll (30,3 %) og Svein-Tore Nyvoll (30,3 %), ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er daglig leder i Magma Fashion AS?
Daglig leder i Magma Fashion AS er Svein-Tore Nyvoll.
Hva er omsetningen til Magma Fashion AS?
Magma Fashion AS hadde en omsetning på 6,4 mill. kr i 2025 og et resultat på -259 275 kr, ifølge Regnskapsregisteret.
Hvor holder Magma Fashion AS til?
Magma Fashion AS har forretningsadresse c/o Veitasenteret, Storgata 102, 9008 Tromsø.
Er Magma Fashion AS konkurs?
Nei. Magma Fashion AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene, Skatteetatens aksjonærregister og Regnskapsregisteret.
