R-m Holding AS
Org.nr. 925066761 · Aksjeselskap · Orkanger
Om selskapet
- Selskap
- R-m Holding AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 925066761
- Styreleder
- Bjørn Margido Wiggen (1959, Orkanger)
- Stiftet
- 2020
- Bransje
- Produksjon av meierivarer
Ledelse og styre
Hvem eier R-m Holding AS?
- Salvesen & Thams Invest AS 72,9 %
- Salvesen & Thams AS 32,8 %
- Pom Invest AS 0,5 %
- Tenga AS 0,5 %
- Jøtul Invest AS 0,3 %
- K O Schea AS 0,1 %
- Økomat Røros AS 10,8 %
- Stratel AS 5,0 %
- Troran AS 5,0 %
- Investron AS 2,0 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister (2025).
Regnskap for R-m Holding AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Lønnskostnader | 0 kr | 0 kr | – |
| Sum driftskostnader | 166 071 kr | 102 573 kr | 115 828 kr |
| Driftsresultat | -166 071 kr | -102 573 kr | -115 828 kr |
| Finansinntekter | 39 mill. kr | 14 mill. kr | 6,3 mill. kr |
| Finanskostnader | 1 327 kr | 355 kr | – |
| Netto finans | 39 mill. kr | 14 mill. kr | 6,3 mill. kr |
| Resultat før skatt | 39 mill. kr | 14 mill. kr | 6,2 mill. kr |
| Skattekostnad | 3 121 kr | 15 292 kr | 15 170 kr |
| Årsresultat | 39 mill. kr | 14 mill. kr | 6,2 mill. kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Goodwill | 0 kr | 0 kr | – |
| Sum anleggsmidler | 87 mill. kr | 87 mill. kr | 92 mill. kr |
| Fordringer | 39 mill. kr | 20 mill. kr | 17 mill. kr |
| Investeringer | 0 kr | 0 kr | – |
| Bankinnskudd og kontanter | 30 941 kr | 41 223 kr | 125 745 kr |
| Sum omløpsmidler | 39 mill. kr | 20 mill. kr | 17 mill. kr |
| Sum eiendeler | 126 mill. kr | 107 mill. kr | 109 mill. kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 26 mill. kr | 87 mill. kr | 92 mill. kr |
| Opptjent egenkapital | 0 kr | 0 kr | – |
| Sum egenkapital | 26 mill. kr | 87 mill. kr | 92 mill. kr |
| Langsiktig gjeld | – | 0 kr | 0 kr |
| Kortsiktig gjeld | 100 mill. kr | 20 mill. kr | 17 mill. kr |
| Sum gjeld | 100 mill. kr | 20 mill. kr | 17 mill. kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 126 mill. kr | 107 mill. kr | 109 mill. kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 21 % | 82 % | 85 % |
| Driftsmargin | – | – | – |
| Likviditetsgrad | 0,39 | 1,00 | 1,01 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket).
Kan R-m Holding AS gå konkurs?
Noe risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på 0 kr, et resultat på 39 mill. kr og egenkapital på 26 mill. kr (21 % av eiendelene). Selskapet har mer kortsiktig gjeld enn omløpsmidler, så økonomien er sårbar, men det er ikke uvanlig for en nettbutikk i vekst.
Vanlige spørsmål om R-m Holding AS
Hva driver R-m Holding AS med?
R-m Holding AS er registrert med bransjen «produksjon av meierivarer» i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier R-m Holding AS?
De største aksjonærene i R-m Holding AS er Salvesen & Thams Invest AS (72,9 %), Økomat Røros AS (10,8 %), Stratel AS (5,0 %) og Troran AS (5,0 %), ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er styreleder i R-m Holding AS?
Styreleder i R-m Holding AS er Bjørn Margido Wiggen.
Hva er omsetningen til R-m Holding AS?
R-m Holding AS hadde en omsetning på 0 kr i 2025 og et resultat på 39 mill. kr, ifølge Regnskapsregisteret.
Hvor holder R-m Holding AS til?
R-m Holding AS har forretningsadresse C/O Salvesen & Thams Invest AS, Thamshavnveien 22, 7300 Orkanger.
Er R-m Holding AS konkurs?
Nei. R-m Holding AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene, Skatteetatens aksjonærregister og Regnskapsregisteret.