Erst Holding AS
Org.nr. 926960792 · Aksjeselskap · Trondheim
Om selskapet
- Selskap
- Erst Holding AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 926960792
- Styreleder
- Erlend Stenhaug (1994, Trondheim)
- Stiftet
- 2021
- Bransje
- Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler
Ledelse og styre
Hvem eier Erst Holding AS?
- Erlend Stenhaug 100,0 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister (2025).
Regnskap for Erst Holding AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 38 270 kr | 42 597 kr | 40 980 kr |
| Driftsresultat | -38 270 kr | -42 597 kr | -40 980 kr |
| Finansinntekter | 7,8 mill. kr | 8,4 mill. kr | 865 226 kr |
| Finanskostnader | 2,0 mill. kr | 261 kr | 121 kr |
| Netto finans | 5,7 mill. kr | 8,4 mill. kr | 865 105 kr |
| Resultat før skatt | 5,7 mill. kr | 8,4 mill. kr | 824 125 kr |
| Skattekostnad | 7 696 kr | 0 kr | 11 157 kr |
| Årsresultat | 5,7 mill. kr | 8,4 mill. kr | 812 968 kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 60 000 kr | 60 000 kr | 60 000 kr |
| Investeringer | 8,0 mill. kr | 15 mill. kr | 4,3 mill. kr |
| Bankinnskudd og kontanter | 11 mill. kr | 98 662 kr | 1,8 mill. kr |
| Sum omløpsmidler | 19 mill. kr | 15 mill. kr | 6,1 mill. kr |
| Sum eiendeler | 19 mill. kr | 15 mill. kr | 6,2 mill. kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 72 000 kr | 72 000 kr | 72 000 kr |
| Opptjent egenkapital | 19 mill. kr | 13 mill. kr | 6,1 mill. kr |
| Sum egenkapital | 19 mill. kr | 14 mill. kr | 6,2 mill. kr |
| Langsiktig gjeld | – | 0 kr | 0 kr |
| Kortsiktig gjeld | 13 980 kr | 1,5 mill. kr | 21 376 kr |
| Sum gjeld | 13 980 kr | 1,5 mill. kr | 21 376 kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 mill. kr | 15 mill. kr | 6,2 mill. kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100 % | 90 % | 100 % |
| Driftsmargin | – | – | – |
| Likviditetsgrad | 1372,24 | 9,98 | 286,35 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket). Siste årsregnskap er ikke revidert.
Kan Erst Holding AS gå konkurs?
Lav risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på –, et resultat på 5,7 mill. kr og egenkapital på 19 mill. kr (100 % av eiendelene). Selskapet går med overskudd og har en sunn egenkapital, så det er ingenting i regnskapet som tyder på at det er i fare.
Vanlige spørsmål om Erst Holding AS
Hva driver Erst Holding AS med?
Erst Holding AS er registrert med bransjen «detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler» i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Erst Holding AS?
De største aksjonærene i Erst Holding AS er Erlend Stenhaug (100,0 %), ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er styreleder i Erst Holding AS?
Styreleder i Erst Holding AS er Erlend Stenhaug.
Hvor holder Erst Holding AS til?
Erst Holding AS har forretningsadresse Thaulowkaia 2, 7042 Trondheim.
Er Erst Holding AS konkurs?
Nei. Erst Holding AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene, Skatteetatens aksjonærregister og Regnskapsregisteret.