VYRA AS
Org.nr. 927842769 · Aksjeselskap · Gullaug
Nettbutikker VYRA AS driver
VYRAvyra.no4.4
Om selskapet
- Selskap
- VYRA AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 927842769
- Styreleder
- Ragnhild Guddal (1982, Gullaug)
- Adresse
- Kvernbakken 22, 3427 Gullaug
- Nettside
- vyra.no
- Stiftet
- 2021
- Bransje
- Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler
Ledelse og styre
Hvem eier VYRA AS?
- Espelien AS 50,0 %
- Guddal Gruppen AS 50,0 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister (2025).
Regnskap for VYRA AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 2,9 mill. kr | 1,2 mill. kr | 859 225 kr |
| Sum driftsinntekter | 2,9 mill. kr | 1,2 mill. kr | 859 225 kr |
| Lønnskostnader | 238 191 kr | 108 951 kr | 24 211 kr |
| Sum driftskostnader | 1,8 mill. kr | 853 086 kr | 475 860 kr |
| Driftsresultat | 1,1 mill. kr | 395 607 kr | 383 365 kr |
| Finansinntekter | 1 kr | 0 kr | 0 kr |
| Finanskostnader | 207 kr | 1 807 kr | 0 kr |
| Netto finans | -206 kr | -1 807 kr | 0 kr |
| Resultat før skatt | 1,1 mill. kr | 393 800 kr | 383 365 kr |
| Skattekostnad | 245 389 kr | 87 051 kr | 77 034 kr |
| Årsresultat | 869 806 kr | 306 749 kr | 306 331 kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Varelager | – | 508 043 kr | 335 485 kr |
| Fordringer | 55 406 kr | 211 807 kr | 522 kr |
| Investeringer | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Bankinnskudd og kontanter | 542 416 kr | 69 096 kr | 144 732 kr |
| Sum omløpsmidler | 1,4 mill. kr | 788 945 kr | 480 740 kr |
| Sum eiendeler | 1,4 mill. kr | 788 945 kr | 480 740 kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr |
| Opptjent egenkapital | 949 677 kr | 579 870 kr | 273 121 kr |
| Sum egenkapital | 999 677 kr | 629 870 kr | 323 121 kr |
| Langsiktig gjeld | – | 0 kr | 0 kr |
| Kortsiktig gjeld | 444 928 kr | 159 075 kr | 157 619 kr |
| Sum gjeld | 444 928 kr | 159 075 kr | 157 619 kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 1,4 mill. kr | 788 945 kr | 480 740 kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 69 % | 80 % | 67 % |
| Driftsmargin | 37,8 % | 31,7 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,25 | 4,96 | 3,05 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket). Siste årsregnskap er ikke revidert.
Kan VYRA AS gå konkurs?
Lav risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på 2,9 mill. kr, et resultat på 869 806 kr og egenkapital på 999 677 kr (69 % av eiendelene). Selskapet går med overskudd og har en sunn egenkapital, så det er ingenting i regnskapet som tyder på at det er i fare. Omsetningen økte med 136 % fra året før.
Vanlige spørsmål om VYRA AS
Hvilke nettbutikker driver VYRA AS?
VYRA AS driver VYRA.
Hva driver VYRA AS med?
VYRA AS er registrert med bransjen «detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler» i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier VYRA AS?
De største aksjonærene i VYRA AS er Espelien AS (50,0 %) og Guddal Gruppen AS (50,0 %), ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er styreleder i VYRA AS?
Styreleder i VYRA AS er Ragnhild Guddal.
Hva er omsetningen til VYRA AS?
VYRA AS hadde en omsetning på 2,9 mill. kr i 2025 og et resultat på 869 806 kr, ifølge Regnskapsregisteret.
Hvor holder VYRA AS til?
VYRA AS har forretningsadresse Kvernbakken 22, 3427 Gullaug.
Er VYRA AS konkurs?
Nei. VYRA AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene, Skatteetatens aksjonærregister og Regnskapsregisteret.