Knit 1 AS
Org.nr. 928341526 · Aksjeselskap · Oslo
Om selskapet
- Selskap
- Knit 1 AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 928341526
- Styreleder
- Martin Ræder Haakonsen (1987, Oslo)
- Stiftet
- 2021
- Bransje
- Veving av tekstiler
Ledelse og styre
Hvem eier Knit 1 AS?
- Monte Rosa Sport Group Ag 100,0 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister (2025).
Regnskap for Knit 1 AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | – | – | 0 kr |
| Sum driftsinntekter | – | – | 0 kr |
| Lønnskostnader | – | 0 kr | – |
| Sum driftskostnader | 674 528 kr | 517 401 kr | 265 996 kr |
| Driftsresultat | -674 528 kr | -517 401 kr | -265 996 kr |
| Finansinntekter | 13 416 kr | 11 329 kr | 14 mill. kr |
| Finanskostnader | 10 mill. kr | 13 mill. kr | 11 mill. kr |
| Netto finans | -10 mill. kr | -13 mill. kr | 2,7 mill. kr |
| Resultat før skatt | -11 mill. kr | -14 mill. kr | 2,5 mill. kr |
| Skattekostnad | 3,0 mill. kr | -3,0 mill. kr | 541 759 kr |
| Årsresultat | -14 mill. kr | -11 mill. kr | 1,9 mill. kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 251 mill. kr | 258 mill. kr | 255 mill. kr |
| Fordringer | – | – | 14 mill. kr |
| Bankinnskudd og kontanter | 4 755 kr | 44 275 kr | 50 328 kr |
| Sum omløpsmidler | 4 755 kr | 44 275 kr | 14 mill. kr |
| Sum eiendeler | 251 mill. kr | 258 mill. kr | 269 mill. kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 81 mill. kr | 81 mill. kr | 81 mill. kr |
| Opptjent egenkapital | -25 mill. kr | -11 mill. kr | – |
| Sum egenkapital | 57 mill. kr | 71 mill. kr | 81 mill. kr |
| Langsiktig gjeld | 195 mill. kr | 183 mill. kr | 184 mill. kr |
| Kortsiktig gjeld | – | 4,8 mill. kr | 4,0 mill. kr |
| Sum gjeld | 195 mill. kr | 188 mill. kr | 188 mill. kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 251 mill. kr | 258 mill. kr | 269 mill. kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 23 % | 27 % | 30 % |
| Driftsmargin | – | – | – |
| Likviditetsgrad | – | 0,01 | 3,42 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket).
Kan Knit 1 AS gå konkurs?
Noe risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på –, et resultat på -14 mill. kr og egenkapital på 57 mill. kr (23 % av eiendelene). Selskapet gikk med underskudd siste år, så økonomien er sårbar, men det er ikke uvanlig for en nettbutikk i vekst.
Vanlige spørsmål om Knit 1 AS
Hva driver Knit 1 AS med?
Knit 1 AS er registrert med bransjen «veving av tekstiler» i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Knit 1 AS?
De største aksjonærene i Knit 1 AS er Monte Rosa Sport Group Ag (100,0 %), ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er styreleder i Knit 1 AS?
Styreleder i Knit 1 AS er Martin Ræder Haakonsen.
Hvor holder Knit 1 AS til?
Knit 1 AS har forretningsadresse Haakon VIIs gate 2, 0161 Oslo.
Er Knit 1 AS konkurs?
Nei. Knit 1 AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene, Skatteetatens aksjonærregister og Regnskapsregisteret.