Wenaasgruppen AS
Org.nr. 938455384 · Aksjeselskap · Måndalen
Om selskapet
- Selskap
- Wenaasgruppen AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 938455384
- Styreleder
- Lars Wenaas
- Stiftet
- 1986
- Ansatte
- 6
- Bransje
- Utleie av egen eller leid fast eiendom
Hvem eier Wenaasgruppen AS?
- Gruve 1 AS 16,5 %
- Gruve 2 AS 16,5 %
- Mukaya AS 11,0 %
- Luwen AS 11,0 %
- Kaldtind AS 11,0 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister (2025).
Regnskap for Wenaasgruppen AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2,9 mill. kr | 4,1 mill. kr | 2,6 mill. kr |
| Lønnskostnader | 5,2 mill. kr | 5,4 mill. kr | 6,1 mill. kr |
| Sum driftskostnader | 13 mill. kr | 14 mill. kr | 6,1 mill. kr |
| Driftsresultat | -10 mill. kr | -10 mill. kr | -3,5 mill. kr |
| Finansinntekter | 1,7 mrd. kr | 1,9 mrd. kr | 2,3 mrd. kr |
| Finanskostnader | 509 mill. kr | 904 mill. kr | 955 mill. kr |
| Netto finans | 1,2 mrd. kr | 985 mill. kr | 1,4 mrd. kr |
| Resultat før skatt | 1,2 mrd. kr | 974 mill. kr | 1,4 mrd. kr |
| Skattekostnad | 72 mill. kr | 86 mill. kr | -28 mill. kr |
| Årsresultat | 1,1 mrd. kr | 889 mill. kr | 1,4 mrd. kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 4,9 mrd. kr | 5,0 mrd. kr | 5,4 mrd. kr |
| Fordringer | 176 mill. kr | 223 mill. kr | 283 mill. kr |
| Investeringer | 6,5 mrd. kr | 4,8 mrd. kr | 4,2 mrd. kr |
| Bankinnskudd og kontanter | 1,6 mrd. kr | 1,8 mrd. kr | 1,5 mrd. kr |
| Sum omløpsmidler | 8,3 mrd. kr | 6,9 mrd. kr | 6,0 mrd. kr |
| Sum eiendeler | 13,2 mrd. kr | 11,8 mrd. kr | 11,4 mrd. kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 163 mill. kr | 163 mill. kr | 163 mill. kr |
| Opptjent egenkapital | 6,6 mrd. kr | 5,6 mrd. kr | 4,9 mrd. kr |
| Sum egenkapital | 6,8 mrd. kr | 5,8 mrd. kr | 5,0 mrd. kr |
| Langsiktig gjeld | 4,4 mrd. kr | 3,8 mrd. kr | 3,8 mrd. kr |
| Kortsiktig gjeld | 2,0 mrd. kr | 2,2 mrd. kr | 2,6 mrd. kr |
| Sum gjeld | 6,4 mrd. kr | 6,1 mrd. kr | 6,3 mrd. kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 13,2 mrd. kr | 11,8 mrd. kr | 11,4 mrd. kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 51 % | 49 % | 44 % |
| Driftsmargin | -356,7 % | -254,3 % | -135,4 % |
| Likviditetsgrad | 4,19 | 3,09 | 2,34 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket).
Kan Wenaasgruppen AS gå konkurs?
Lav risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på 2,9 mill. kr, et resultat på 1,1 mrd. kr og egenkapital på 6,8 mrd. kr (51 % av eiendelene). Selskapet går med overskudd og har en sunn egenkapital, så det er ingenting i regnskapet som tyder på at det er i fare. Omsetningen falt med 30 % fra året før.
Vanlige spørsmål om Wenaasgruppen AS
Hva driver Wenaasgruppen AS med?
Wenaasgruppen AS er registrert med bransjen «utleie av egen eller leid fast eiendom» i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Wenaasgruppen AS?
De største aksjonærene i Wenaasgruppen AS er Gruve 1 AS (16,5 %), Gruve 2 AS (16,5 %), Mukaya AS (11,0 %) og Luwen AS (11,0 %), ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er styreleder i Wenaasgruppen AS?
Styreleder i Wenaasgruppen AS er Lars Wenaas.
Hva er omsetningen til Wenaasgruppen AS?
Wenaasgruppen AS hadde en omsetning på 2,9 mill. kr i 2025 og et resultat på 1,1 mrd. kr, ifølge Regnskapsregisteret.
Hvor holder Wenaasgruppen AS til?
Wenaasgruppen AS har forretningsadresse Sørsidevegen 1740, 6386 Måndalen.
Er Wenaasgruppen AS konkurs?
Nei. Wenaasgruppen AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene, Skatteetatens aksjonærregister og Regnskapsregisteret.