Tannlege Hermansen Holding AS
Org.nr. 989018248 · Aksjeselskap · Ski
Om selskapet
- Selskap
- Tannlege Hermansen Holding AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 989018248
- Daglig leder og styreleder
- Pål Hermansen
- Adresse
- Siggerudveien 908, 1425 Ski
- Stiftet
- 2005
- Bransje
- Tannlegetjenester
Hvem eier Tannlege Hermansen Holding AS?
- Pål Hermansen 50,2 %
- Hilde Marie Hermansen 49,8 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister (2025).
Regnskap for Tannlege Hermansen Holding AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Lønnskostnader | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Sum driftskostnader | 185 265 kr | 148 157 kr | 138 179 kr |
| Driftsresultat | -185 265 kr | -148 157 kr | -138 179 kr |
| Finansinntekter | 1,3 mill. kr | 997 319 kr | 7,4 mill. kr |
| Finanskostnader | 526 458 kr | 44 350 kr | 3,4 mill. kr |
| Netto finans | 761 320 kr | 952 969 kr | 4,1 mill. kr |
| Resultat før skatt | 576 055 kr | 804 812 kr | 3,9 mill. kr |
| Skattekostnad | 206 851 kr | 6 145 kr | 21 363 kr |
| Årsresultat | 369 204 kr | 798 667 kr | 3,9 mill. kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 1,1 mill. kr | 1,2 mill. kr | 1,4 mill. kr |
| Fordringer | 1,0 mill. kr | 111 221 kr | 6,0 mill. kr |
| Investeringer | 10 mill. kr | 9,3 mill. kr | 6,7 mill. kr |
| Bankinnskudd og kontanter | 63 608 kr | 130 735 kr | 196 629 kr |
| Sum omløpsmidler | 11 mill. kr | 9,6 mill. kr | 13 mill. kr |
| Sum eiendeler | 12 mill. kr | 11 mill. kr | 14 mill. kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 163 234 kr | 163 234 kr | 163 234 kr |
| Opptjent egenkapital | 9,8 mill. kr | 9,5 mill. kr | 8,7 mill. kr |
| Sum egenkapital | 10 mill. kr | 9,6 mill. kr | 8,8 mill. kr |
| Langsiktig gjeld | – | 0 kr | 0 kr |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 mill. kr | 1,1 mill. kr | 5,5 mill. kr |
| Sum gjeld | 2,4 mill. kr | 1,1 mill. kr | 5,5 mill. kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 mill. kr | 11 mill. kr | 14 mill. kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81 % | 89 % | 62 % |
| Driftsmargin | – | – | – |
| Likviditetsgrad | 4,74 | 8,41 | 2,34 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket). Siste årsregnskap er ikke revidert.
Kan Tannlege Hermansen Holding AS gå konkurs?
Lav risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på –, et resultat på 369 204 kr og egenkapital på 10 mill. kr (81 % av eiendelene). Selskapet går med overskudd og har en sunn egenkapital, så det er ingenting i regnskapet som tyder på at det er i fare.
Vanlige spørsmål om Tannlege Hermansen Holding AS
Hva driver Tannlege Hermansen Holding AS med?
Tannlege Hermansen Holding AS er registrert med bransjen «tannlegetjenester» i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Tannlege Hermansen Holding AS?
De største aksjonærene i Tannlege Hermansen Holding AS er Pål Hermansen (50,2 %) og Hilde Marie Hermansen (49,8 %), ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er daglig leder i Tannlege Hermansen Holding AS?
Daglig leder i Tannlege Hermansen Holding AS er Pål Hermansen.
Hvor holder Tannlege Hermansen Holding AS til?
Tannlege Hermansen Holding AS har forretningsadresse Siggerudveien 908, 1425 Ski.
Er Tannlege Hermansen Holding AS konkurs?
Nei. Tannlege Hermansen Holding AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene, Skatteetatens aksjonærregister og Regnskapsregisteret.