Stave Holding AS
Org.nr. 989203916 · Aksjeselskap · Farsund
Om selskapet
- Selskap
- Stave Holding AS (aksjeselskap)
- Org.nr
- 989203916
- Styreleder
- Arnt Jørund Andreassen (1971, Farsund)
- Stiftet
- 2005
- Bransje
- Engroshandel med blomster og planter
Ledelse og styre
Hvem eier Stave Holding AS?
- Arnt Jørund Andreassen 100,0 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister (2025).
Regnskap for Stave Holding AS
Resultatregnskap
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | – | 0 kr | 0 kr |
| Sum driftskostnader | 52 216 kr | 4 907 kr | 27 745 kr |
| Driftsresultat | -52 216 kr | -4 907 kr | -27 745 kr |
| Finansinntekter | 16 mill. kr | 3,5 mill. kr | 0 kr |
| Finanskostnader | 64 650 kr | 64 443 kr | 0 kr |
| Netto finans | 16 mill. kr | 3,4 mill. kr | 0 kr |
| Resultat før skatt | 16 mill. kr | 3,4 mill. kr | -27 745 kr |
| Årsresultat | 16 mill. kr | 3,4 mill. kr | -27 745 kr |
Balanse
| Eiendeler | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 21 mill. kr | 10 mill. kr | 6,6 mill. kr |
| Fordringer | – | 0 kr | 0 kr |
| Investeringer | – | 0 kr | 0 kr |
| Bankinnskudd og kontanter | 4,4 mill. kr | 272 007 kr | 648 458 kr |
| Sum omløpsmidler | 4,4 mill. kr | 272 007 kr | 648 458 kr |
| Sum eiendeler | 26 mill. kr | 10 mill. kr | 7,2 mill. kr |
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | 54 955 kr | 54 955 kr | 54 955 kr |
| Opptjent egenkapital | 25 mill. kr | 8,8 mill. kr | 5,4 mill. kr |
| Sum egenkapital | 25 mill. kr | 8,8 mill. kr | 5,4 mill. kr |
| Langsiktig gjeld | 547 325 kr | 1,5 mill. kr | 1,8 mill. kr |
| Kortsiktig gjeld | 549 276 kr | 17 405 kr | 39 276 kr |
| Sum gjeld | 1,1 mill. kr | 1,6 mill. kr | 1,8 mill. kr |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 mill. kr | 10 mill. kr | 7,2 mill. kr |
Nøkkeltall
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 96 % | 85 % | 75 % |
| Driftsmargin | – | – | – |
| Likviditetsgrad | 7,94 | 15,63 | 16,51 |
Kilde: Regnskapsregisteret i Brønnøysund. Egenkapitalandel er egenkapital delt på sum eiendeler, driftsmargin er driftsresultat delt på driftsinntekter, og likviditetsgrad er omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld (over 1 betyr at kortsiktige forpliktelser er dekket). Siste årsregnskap er ikke revidert.
Kan Stave Holding AS gå konkurs?
Lav risiko Siste regnskap (2025) viser omsetning på –, et resultat på 16 mill. kr og egenkapital på 25 mill. kr (96 % av eiendelene). Selskapet går med overskudd og har en sunn egenkapital, så det er ingenting i regnskapet som tyder på at det er i fare.
Vanlige spørsmål om Stave Holding AS
Hva driver Stave Holding AS med?
Stave Holding AS er registrert med bransjen «engroshandel med blomster og planter» i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Stave Holding AS?
De største aksjonærene i Stave Holding AS er Arnt Jørund Andreassen (100,0 %), ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er styreleder i Stave Holding AS?
Styreleder i Stave Holding AS er Arnt Jørund Andreassen.
Hvor holder Stave Holding AS til?
Stave Holding AS har forretningsadresse c/o Arnt Jørund Andreassen, Havika, 4550 Farsund.
Er Stave Holding AS konkurs?
Nei. Stave Holding AS er ikke registrert med konkurs eller avvikling i Brønnøysundregistrene.
Kilde: Brønnøysundregistrene, Skatteetatens aksjonærregister og Regnskapsregisteret.